Kamilla Młynarska

Lilia Andreieva

Psychoterapeutka, Psycholożka

 

 

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt. Nostryfikowana w Polsce jako magister psychologii. Jestem Ukrainką. Pracuję i mieszkam w Krakowie. Od 10 lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz psychoterapię par i grup. Posiadam doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami cierpiącymi z powodu takich trudności jak: depresja, lęk, zaburzenia psychosomatyczne, niskie poczucie własnej wartości, samotność, trudności w relacjach partnerskich, utrata sensu życia, ból psychiczny, strata, rozstanie z bliską osobą, żałoba, niepłodność.
W Krakowie współpracuję z Fundacją Zustricz, gdzie pracuję z nastolatkami z Ukrainy, którzy mieszkają w internatach.
Filozofią mojej pracy jest szczere zainteresowanie poznaniem głębi człowieka- kiedy mogę pomóc człowiekowi zauważyć siebie i spotkać się z kimś nowym w sobie.
Pracownia z sensem prowadzę psychoterapię osób dorosłych oraz par w języku rosyjskim, ukraińskim i polskim.

 

Więcej o mnie:
W pracowni z sensem prowadzę psychoterapię osób dorosłych oraz par w języku rosyjskim i  ukraińskim.

Kontakt: Tel.730-164-239

 

Olga Surma

Olga Surma

Psycholog, Psychoterapeutka

 

Jestem psychologiem, absolwentką Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas studiów wybrałam dwa moduły kierunkowe: Psychoterapia Gestalt oraz Psychoterapia poznawcza i  strategie rozwoju osobistego. Kształciłam  się w kierunku arteterapii (studia podyplomowe Arteterapia, sztuki plastyczne na Uniwersytecie Pedagogicznym) oraz pracy z  młodzieżą (studia podyplomowe Podstawy oddziaływań terapeutycznych w wieku rozwojowym w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ). Te zagadnienia nadal pozostają w kręgu moich zainteresowań. Obecnie jestem w trakcie całościowego szkolenia „Psychoterapia Psychodynamiczna” organizowanego przez Oddział Psychiatrii Psychodynamicznej Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum. Szkolenie przygotowuje do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Więcej o mnie:
Od 2009 roku pracuję w Oddziale Dziennym Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego. Prowadzę terapię indywidualną, grupową oraz konsultacje rodzinne. Regularnie prowadzę także szkolenia i warsztaty dla nauczycieli związane z problematyką dorastania. Wcześniej pracowałam jako psycholog w Warsztatach Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz prowadziłam ogólnorozwojowe zajęcia dla małych dzieci.Podczas studiów magisterskich i później zdobywałam wiedzę i  doświadczenie w wielu krakowskich placówkach terapeutycznych, miedzy innymi: w Oddziale Leczenia Depresji i Zaburzeń Afektywnych w Szpitalu Uniwersyteckim, w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym w Szpitalu im dr J. Babińskiego, w Krakowskim Instytucie Psychoterapii i  innych. W “Pracowni z sensem” przyjmuję dorosłych, młodych dorosłych oraz osoby niepełnoletnie między 14 – 18 rokiem życia. Zajmuję się leczeniem poniższych zaburzeń: (wg klasyfikacji ICD 10) u osób dorosłych i młodzieży

  • zaburzenia nerwicowe i obsesyjno – kompulsywne
  • zaburzenia nastroju i depresja
  • zaburzenia lękowe i fobie
  • zaburzenia osobowości (dotyczy tylko osób dorosłych)
  • zaburzenia dysocjacyjne (konwersyjne)
  • zaburzenia adaptacyjne
  • zaburzenia występujące pod postacią somatyczną
  • zaburzenia psychologiczne i zaburzenia zachowania związane z rozwojem i orientacją seksualną
  • zaburzenia zachowania i emocji w wieku rozwojowym (dotyczy młodzieży)

Jeśli problem, z którym się zmagasz nie znajduje się w powyższym spisie, proszę o kontakt indywidualny telefonicznie lub na maila. Wiele osób przychodzi do terapeuty bez ustalonej diagnozy. Nie mieli wcześniej kontaktu z  psychologiem czy psychiatrą. Chcą z kimś porozmawiać, bo są zaniepokojeni swoim stanem, konkretnym aspektem funkcjonowania, a trudno im zdefiniować w czym dokładnie tkwi problem. Najważniejszym kryterium, które powinno skłonić do podjęcia decyzji o konsultacji jest cierpienie. Jeśli je odczuwasz, od dłuższego czasu, to może oznaczać, że z czymś sobie nie radzisz. Starałam się stworzyć listę niepokojących objawów. Jeśli kilka z nich obserwujesz u siebie od dłuższego czasu i w natężonym stopniu, powinno Cię to skłonić do rozważenia konsultacji ze specjalistą. Kontakt: Tel.: 660-943-067

Anna Czerwińska

Magdalena Derezińska-Osiecka

Psychoterapeutka, Trenerka

Jestem psychoterapeutką w nurcie Gestalt. Ukończyłam studia magisterskie z filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie moją pasją i specjalizacją była filozofia egzystencji, w szczególności filozofia Spotkania. Aktualnie finalizuję czteroletnie szkolenie zawodowe w Szkole Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie -uczelni posiadającej akredytację EAGT. Swoje doświadczenie zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej zdobywałam podczas stażów klinicznych ( Oddział Psychiatryczny Dzienny w Szpitalu Wojskowym w Krakowie, Uniwersytecka Klinika Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Krakowie, Oddział Psychiatryczny dzienny w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Babińskego w Krakowie). Regularnie uczestniczę w szkoleniach doskonalących kwalifikacje zawodowe terapeutów Gestalt.

Więcej o mnie:

Zajmuję się psychoterapią krótko i długoterminową osób dorosłych. Prowadzę także terapię w języku angielskim. Swoją praktykę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

Uważam, że autentyczne Spotkanie z drugim człowiekiem niesie w sobie ogromny potencjał,  i tylko poprzez kontakt z Drugim oraz dzięki kontaktowi z Drugim możemy stawać się w pełni sobą. Dzięki psychoterapii Gestalt mamy szansę docierać do tego, kim naprawdę jesteśmy. Możemy stawać się prawdziwie wolni, by prawdziwie kochać siebie samych oraz innych ludzi. Na tej trudnej i niesamowitej drodze jestem gotowa Ci towarzyszyć.

 Kontakt: Tel. 505-104-062

Anna Czerwińska

Katarzyna Zając

Terapeutka, Counsellorka

Nazywam się Katarzyna Zając, jestem terapeutką i counsellorką Gestalt (jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat czym jest counselling zajrzyj proszę pod ten link – http://www.gestalt.haller.krakow.pl/counselling/). Swoją karierę zawodową  rozpoczęłam jako pedagog, wspierając rozwój dzieci i młodzieży. W 2010 uzyskałam dyplom counsellora  londyńskiego Gestalt Centre. Przez kilka lat wspierałam terapeutycznie kobiety i mężczyzn pracując dla różnych organizacji oraz prowadząc prywatny gabinet. Nadszedł moment kiedy zdałam sobie sprawę, że muszę dokładniej zbadać siebie i świat, aby naprawdę przynieść korzyści innym. Ukończyłam liczne warsztaty i szkolenia, podróżowałam, medytowałam i podjęłam szereg innych działań, które pozwoliły mi powrócić do terapii w świeży i głęboko zaangażowany sposób.

Pomoc psychologiczną rozumiem jako proces poszerzania świadomości ( postaw, przekonań, potrzeb, myśli i uczuć) w ramach bezpiecznej i poufnej relacji terapeutycznej. Moim celem w terapii nie jest „naprawienie” ciebie a raczej wniesienie do twojego życia nowych jakości, pozwalających na korzystne i długotrwałe zmiany. Uważam, że ludzie rodzą się z wewnętrznymi zasobami do rozwiązywania problemów, stawiania czoła wyzwaniom oraz satysfakcjonującego życia. Jednak w wyniku trudnych doświadczeń i przeżytych traum zablokowany zostaje dostęp do naszej wewnętrznej mądrości, kreatywności i siły.  Sesje terapeutyczne dają możliwość przyjrzenia się temu jak doświadczenia z przeszłości wpływają na nasze codzienne wybory, jak kształtują nasze relacje z sobą i innymi oraz postrzeganie tego co nas spotyka. Moment kiedy odkryjemy klucz do pewnych, często nawykowych przekonań, emocji czy zachowań często okazuje się momentem zwrotnym, z nową świadomością możemy dokonać innego wyboru a co za tym idzie zmiany w kierunku bogatszego, pełniejszego i bardziej satysfakcjonującego bycia z sobą i innymi.

Więcej o mnie:

Możliwe, iż doświadczasz trudności w relacjach osobistych lub w pracy, chciałbyś/chciałabyś zmienić swoje interakcje z innymi, wybaczyć lub postawić rozsądne granice. Być może nagła zmiana lub strata w twoim życiu spowodowały, że wszystko, co dotychczas wiedziałeś/aś przestało mieć sens. A może nie wiesz co dokładnie się dzieje, po prostu czujesz że coś jest nie tak. Niezależnie od tego w jakim obszarze życia potrzebujesz wsparcia oferuję przestrzeń dla empatycznej rozmowy, refleksji i uważnej eksploracji, gdzie razem przyjrzymy się w jaki sposób  rozumiesz i doświadczasz swoich trudności oraz poszukamy sposobów na przezwyciężenie lub zminimalizowanie ich wpływu na  twoje życie.

Pracuję w języku polskim i angielskim. Więcej informacji możesz znaleźć na mojej stronie: relacyjnaprzestrzen.pl

 Kontakt: Tel. 500-530-032