Iwona Kopacz

Terapeutka, Counsellorka

 

Jestem terapeutką, counsellorką metody Gestalt (dyplom Centrum Counsellingu Gestalt i  Associazione Italiana di Counselling), psychoterapeutką w trakcie szkolenia (Instytut Integralnej Terapii Gestalt), antropolożką kultury (dyplom Uniwersytetu Jagiellońskiego). Swój warsztat kształtowałam również uczestnicząc w Kursie Psychoanalizy Jungowskiej, Szkole Action Learning, warsztatach Porozumienia bez Przemocy, Analizy Transakcyjnej oraz treningach pracy z ciałem 5 rytmów. W pracy psychoterapeutycznej kieruje się metodą poszerzania świadomości, wspierając dążenia człowieka do życia w zgodzie ze sobą poprzez rozwój autonomii, kreatywności, współodczuwania i zaufania do mądrości osobistej. W atmosferze szacunku i życzliwości towarzyszę ludziom w odkrywaniu własnych zasobów budujących oparcie w sobie i dobrych relacjach ze światem.

Więcej o mnie:

Doświadczenie

Jako stylistka i coach wizerunku od 15 lat uczę kobiety i mężczyzn tworzenia spójnego wizerunku opartego nie tylko o świadomość własnego wyglądu, ale także przekonań, emocji i ciała.

Prowadzę sesje psychoterapeutyczne, counselling indywidualny oraz autorskie warsztaty rozwoju osobistego, warsztaty psychoedukacyjne i treningi interpersonalne dla organizacji biznesowych i środowisk twórczych. Współpracowałam m.in. z takimi instytucjami i firmami jak AKG Architektura Krajobrazu, Centrum Counsellingu Gestalt, Dress for Success,  ENEA CUW, ING Bank Śląski, Making Waves, Małopolski Ogród Sztuki, Ośrodek Twórczej Interwencji, Sony Ericson, Szkoła Retoryki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Tor Wyścigow Konnych „Partynice”.

W pracowni z sensem prowadzę terapię osób dorosłych, zarówno krótko jak i  długoterminową oraz coaching wizerunku.

Pomagam w pokonywaniu trudności związanych z:

 – traumatycznymi wydarzeniami, – różnego rodzaju kryzysami życiowymi, – nadmiarem lub niedostatkiem w kontakcie z uczuciami.

Pracuję z osobami:

-cierpiącymi na depresję, -doświadczającymi dolegliwości psychosomatycznych lub stanów lękowych, -będącymi w procesie żałoby lub innych momentach życiowych, utrudniających czerpanie satysfakcji z codzienności.

Zapraszam również osoby zainteresowane połączeniem stylowej garderoby z:

– rozwojem osobistym, – budowaniem pewności siebie – śmiałym sięganiem po realizacje marzeń. – poznawaniem siebie i czerpaniem z własnych zasobów.

Kontakt: Tel.: 602-587-888

Lilia Andreieva

Psychoterapeutka, Psycholożka

 

 

Jestem certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt, członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt. Nostryfikowana w Polsce jako magister psychologii. Jestem Ukrainką. Pracuję i mieszkam w Krakowie. Od 10 lat prowadzę psychoterapię indywidualną oraz psychoterapię par i grup. Posiadam doświadczenie w pracy terapeutycznej z osobami cierpiącymi z powodu takich trudności jak: depresja, lęk, zaburzenia psychosomatyczne, niskie poczucie własnej wartości, samotność, trudności w relacjach partnerskich, utrata sensu życia, ból psychiczny, strata, rozstanie z bliską osobą, żałoba, niepłodność.
W Krakowie współpracuję z Fundacją Zustricz, gdzie pracuję z nastolatkami z Ukrainy, którzy mieszkają w internatach.
Filozofią mojej pracy jest szczere zainteresowanie poznaniem głębi człowieka- kiedy mogę pomóc człowiekowi zauważyć siebie i spotkać się z kimś nowym w sobie.
Pracownia z sensem prowadzę psychoterapię osób dorosłych oraz par w języku rosyjskim, ukraińskim i polskim.

 

Więcej o mnie:

W pracowni z sensem prowadzę psychoterapię osób dorosłych oraz par w języku rosyjskim i  ukraińskim.

Kontakt: Tel.730-164-239

 

Olga Surma

Psycholog, Psychoterapeutka

 

Jestem psychologiem, absolwentką Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas studiów wybrałam dwa moduły kierunkowe: Psychoterapia Gestalt oraz Psychoterapia poznawcza i  strategie rozwoju osobistego. Kształciłam  się w kierunku arteterapii (studia podyplomowe Arteterapia, sztuki plastyczne na Uniwersytecie Pedagogicznym) oraz pracy z  młodzieżą (studia podyplomowe Podstawy oddziaływań terapeutycznych w wieku rozwojowym w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ). Te zagadnienia nadal pozostają w kręgu moich zainteresowań. Obecnie jestem w trakcie całościowego szkolenia „Psychoterapia Psychodynamiczna” organizowanego przez Oddział Psychiatrii Psychodynamicznej Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum. Szkolenie przygotowuje do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Więcej o mnie:

Od 2009 roku pracuję w Oddziale Dziennym Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego. Prowadzę terapię indywidualną, grupową oraz konsultacje rodzinne. Regularnie prowadzę także szkolenia i warsztaty dla nauczycieli związane z problematyką dorastania. Wcześniej pracowałam jako psycholog w Warsztatach Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz prowadziłam ogólnorozwojowe zajęcia dla małych dzieci.Podczas studiów magisterskich i później zdobywałam wiedzę i  doświadczenie w wielu krakowskich placówkach terapeutycznych, miedzy innymi: w Oddziale Leczenia Depresji i Zaburzeń Afektywnych w Szpitalu Uniwersyteckim, w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym w Szpitalu im dr J. Babińskiego, w Krakowskim Instytucie Psychoterapii i  innych. W “Pracowni z sensem” przyjmuję dorosłych, młodych dorosłych oraz osoby niepełnoletnie między 14 – 18 rokiem życia. Zajmuję się leczeniem poniższych zaburzeń: (wg klasyfikacji ICD 10) u osób dorosłych i młodzieży

  • zaburzenia nerwicowe i obsesyjno – kompulsywne
  • zaburzenia nastroju i depresja
  • zaburzenia lękowe i fobie
  • zaburzenia osobowości (dotyczy tylko osób dorosłych)
  • zaburzenia dysocjacyjne (konwersyjne)
  • zaburzenia adaptacyjne
  • zaburzenia występujące pod postacią somatyczną
  • zaburzenia psychologiczne i zaburzenia zachowania związane z rozwojem i orientacją seksualną
  • zaburzenia zachowania i emocji w wieku rozwojowym (dotyczy młodzieży)

Jeśli problem, z którym się zmagasz nie znajduje się w powyższym spisie, proszę o kontakt indywidualny telefonicznie lub na maila. Wiele osób przychodzi do terapeuty bez ustalonej diagnozy. Nie mieli wcześniej kontaktu z  psychologiem czy psychiatrą. Chcą z kimś porozmawiać, bo są zaniepokojeni swoim stanem, konkretnym aspektem funkcjonowania, a trudno im zdefiniować w czym dokładnie tkwi problem. Najważniejszym kryterium, które powinno skłonić do podjęcia decyzji o konsultacji jest cierpienie. Jeśli je odczuwasz, od dłuższego czasu, to może oznaczać, że z czymś sobie nie radzisz. Starałam się stworzyć listę niepokojących objawów. Jeśli kilka z nich obserwujesz u siebie od dłuższego czasu i w natężonym stopniu, powinno Cię to skłonić do rozważenia konsultacji ze specjalistą. Kontakt: Tel.: 660-943-067

Vasyl Stasyuk

Psychoterapeuta, Trener

 

Jestem psychoterapeutą Gestalt. Pracuję w tym kierunku od 20 lat. Przez ostatnie dwa lata mieszkam i  pracuje w Krakowie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt i polecanym psychoterapeutą przez Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Teraz zaczynam studia w  Szkole Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego. I to jest taka część oficjalna.

Więcej o mnie:

W mojej pracy (pracuję z osobami dorosłymi) kieruję się ideą, że we współpracy z inną osobą możemy się nauczyć czegoś o sobie, o świecie wokół nas i ostatecznie zmienić się i rozwijać. Jestem przekonany, że każda osoba ma niezbędne możliwości, aby spełnić wszystkie swoje pragnienia i potrzeby. Zdarza się, że nasze możliwości i zasoby nie są dostępne w tym czasie i powodów tego jest nieskończenie wiele … Więc rzeczywista terapia jest dobrym sposobem, aby znaleźć te niezbędne zasoby i nauczyć się z nich korzystać, aby zorganizować swoje życie w taki sposób, aby spełniać swoje potrzeby. Kiedy warto się ze mną skontaktować: – Kiedy jesteś w stanie ostrego kryzysu: nagła utrata bliskiej osoby, przymusowe zmiany miejsca zamieszkania, utraty pracy, nagła choroba, rozwód, ostry konflikt … i czujesz konieczność znalezienia drogi „aby przyjść do niego.” – Kiedy potrzebujesz podjąć trudne decyzje, ale nie udaje Ci się tego zrobić i doświadczasz: zwątpienia, nadmiernej odpowiedzialności, zwiększonej drażliwości, niepokju lub zdenerwowania, trzeba skonsultować się z kimś … – Kiedy „coś jest nie tak”, ale nie możesz zrozumieć, z czego jesteś niezadowolony/a, straciłeś/aś zainteresowanie pracą, rodziną lub nawet całym swoim życiem, cczujesz się samotny/a … – Jeśli jesteś zainteresowany/a własnym rozwojem – interesujesz się psychologią i uważasz, że będzie to dla Ciebie przydatne … W Pracowni z sensem prowadzę psychoterapię osób dorosłych. Pracuję w języku ukraińskim, rosyjskim i  polskim. Kontakt: Tel.: 505-266-151

Magdalena Derezińska-Osiecka

Psychoterapeutka, Trenerka

Jestem psychoterapeutką w nurcie Gestalt. Ukończyłam studia magisterskie z filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie moją pasją i specjalizacją była filozofia egzystencji, w szczególności filozofia Spotkania. Aktualnie finalizuję czteroletnie szkolenie zawodowe w Szkole Psychoterapeutów i Trenerów Grupowych w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie -uczelni posiadającej akredytację EAGT. Swoje doświadczenie zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej zdobywałam podczas stażów klinicznych ( Oddział Psychiatryczny Dzienny w Szpitalu Wojskowym w Krakowie, Uniwersytecka Klinika Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży w Krakowie, Oddział Psychiatryczny dzienny w Szpitalu Specjalistycznym im. J. Babińskego w Krakowie). Regularnie uczestniczę w szkoleniach doskonalących kwalifikacje zawodowe terapeutów Gestalt.

Więcej o mnie:

Zajmuję się psychoterapią krótko i długoterminową osób dorosłych. Prowadzę także terapię w języku angielskim. Swoją praktykę psychoterapeutyczną poddaję regularnej superwizji.

Uważam, że autentyczne Spotkanie z drugim człowiekiem niesie w sobie ogromny potencjał,  i tylko poprzez kontakt z Drugim oraz dzięki kontaktowi z Drugim możemy stawać się w pełni sobą. Dzięki psychoterapii Gestalt mamy szansę docierać do tego, kim naprawdę jesteśmy. Możemy stawać się prawdziwie wolni, by prawdziwie kochać siebie samych oraz innych ludzi. Na tej trudnej i niesamowitej drodze jestem gotowa Ci towarzyszyć.

 Kontakt: Tel. 505-104-062

Katarzyna Zając

Terapeutka, Counsellorka

Nazywam się Katarzyna Zając, jestem terapeutką i counsellorką Gestalt (jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat czym jest counselling zajrzyj proszę pod ten link – http://www.gestalt.haller.krakow.pl/counselling/). Swoją karierę zawodową  rozpoczęłam jako pedagog, wspierając rozwój dzieci i młodzieży. W 2010 uzyskałam dyplom counsellora  londyńskiego Gestalt Centre. Przez kilka lat wspierałam terapeutycznie kobiety i mężczyzn pracując dla różnych organizacji oraz prowadząc prywatny gabinet. Nadszedł moment kiedy zdałam sobie sprawę, że muszę dokładniej zbadać siebie i świat, aby naprawdę przynieść korzyści innym. Ukończyłam liczne warsztaty i szkolenia, podróżowałam, medytowałam i podjęłam szereg innych działań, które pozwoliły mi powrócić do terapii w świeży i głęboko zaangażowany sposób.

Pomoc psychologiczną rozumiem jako proces poszerzania świadomości ( postaw, przekonań, potrzeb, myśli i uczuć) w ramach bezpiecznej i poufnej relacji terapeutycznej. Moim celem w terapii nie jest „naprawienie” ciebie a raczej wniesienie do twojego życia nowych jakości, pozwalających na korzystne i długotrwałe zmiany. Uważam, że ludzie rodzą się z wewnętrznymi zasobami do rozwiązywania problemów, stawiania czoła wyzwaniom oraz satysfakcjonującego życia. Jednak w wyniku trudnych doświadczeń i przeżytych traum zablokowany zostaje dostęp do naszej wewnętrznej mądrości, kreatywności i siły.  Sesje terapeutyczne dają możliwość przyjrzenia się temu jak doświadczenia z przeszłości wpływają na nasze codzienne wybory, jak kształtują nasze relacje z sobą i innymi oraz postrzeganie tego co nas spotyka. Moment kiedy odkryjemy klucz do pewnych, często nawykowych przekonań, emocji czy zachowań często okazuje się momentem zwrotnym, z nową świadomością możemy dokonać innego wyboru a co za tym idzie zmiany w kierunku bogatszego, pełniejszego i bardziej satysfakcjonującego bycia z sobą i innymi.

Więcej o mnie:

Możliwe, iż doświadczasz trudności w relacjach osobistych lub w pracy, chciałbyś/chciałabyś zmienić swoje interakcje z innymi, wybaczyć lub postawić rozsądne granice. Być może nagła zmiana lub strata w twoim życiu spowodowały, że wszystko, co dotychczas wiedziałeś/aś przestało mieć sens. A może nie wiesz co dokładnie się dzieje, po prostu czujesz że coś jest nie tak. Niezależnie od tego w jakim obszarze życia potrzebujesz wsparcia oferuję przestrzeń dla empatycznej rozmowy, refleksji i uważnej eksploracji, gdzie razem przyjrzymy się w jaki sposób  rozumiesz i doświadczasz swoich trudności oraz poszukamy sposobów na przezwyciężenie lub zminimalizowanie ich wpływu na  twoje życie.

Pracuję w języku polskim i angielskim. Więcej informacji możesz znaleźć na mojej stronie: relacyjnaprzestrzen.pl

 Kontakt: Tel. 500-530-032

Agnieszka Krawczyk

Psycholożka, Counsellorka

Jestem psycholożką i counsellorką Gestalt. I lubię swoją pracę. Pracuję indywidualnie z dorosłymi, a także z nastolatkami u progu dorosłości. Tym, co napędza mnie w mojej pracy jest widok rozluźniającego się ciała, spokojnego głębokiego oddechu, którego czasem od dawna brakowało. Z fascynacją obserwuję jak zachodzi proces, w którym sprawy nabierają sensu, układają się w całość lub całkowicie zmieniają. Przychodzi zrozumienie, akceptacja, odpuszczanie, radość z sukcesów i nowych umiejętności. Mając dostęp do swoich uczuć, myśli, przekonań, potrzeb; będąc w kontakcie ze swoim ciałem i z innymi ludźmi pełniej doświadczamy życia. Stwarzam warunki, w których możesz tego spróbować.
Wybrałam Gestalt ze względu na jego integracyjne i twórcze podejście do terapii. Pracuję tym, co mam, całą sobą, własnym doświadczeniem. Ten sposób pracy zmusza mnie do ciągłego aktualizowania wiedzy o sobie.
Ukończyłam Psychologię na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz 4 letnią Szkołę Terapii i Counsellingu Gestalt. Doświadczenie zawodowe zdobywałam na Oddziale dziennym Kliniki Psychiatrii oraz w NZOZ “PRO VITA”.

Więcej o mnie:

Jeśli cierpisz, doświadczasz powtarzających się trudności, stanów depresyjnych czy długotrwałego stresu. Bądź jesteś w chwili kryzysu.
Poszukujesz zmiany, chcesz poznawać siebie i budować satysfakcjonujące związki z innymi ludźmi umów się na konsultację, poszukamy
odpowiedniej pomocy dla Ciebie.
I also work in English.

Kontakt: Tel. 791-191-003

Robert Palusiński

Psychoterapeuta

Odbyłem 5- letnie szkoleniu w Zurychu i Polsce, w 2003 r. uzyskałem uprawnienia do prowadzenie psychoterapii i pracy z grupami w nurcie Psychologii Zorientowanej na Proces. Jestem także fanem “dziadka” tego nurtu terapii, wywodzącej się wprost z analizy jungowskiej – i stosuję także podejście Junga w terapii. Trzecią składową mojego podejścia jest zastosowanie terapii poliwagalnej S. Porges’a i z powodzeniem wprowadzam te założenia oraz techniki od 2018 r. w mojej praktyce.

 

Więcej o mnie:

Kontakt: Tel. 505-476-964