Iwona Kopacz

Terapeutka, Counsellorka

 

Jestem terapeutką, counsellorką metody Gestalt (dyplom Centrum Counsellingu Gestalt i  Associazione Italiana di Counselling), psychoterapeutką w trakcie szkolenia (Instytut Integralnej Terapii Gestalt), antropolożką kultury (dyplom Uniwersytetu Jagiellońskiego). Swój warsztat kształtowałam również uczestnicząc w Kursie Psychoanalizy Jungowskiej, Szkole Action Learning, warsztatach Porozumienia bez Przemocy, Analizy Transakcyjnej oraz treningach pracy z ciałem 5 rytmów. W pracy psychoterapeutycznej kieruje się metodą poszerzania świadomości, wspierając dążenia człowieka do życia w zgodzie ze sobą poprzez rozwój autonomii, kreatywności, współodczuwania i zaufania do mądrości osobistej. W atmosferze szacunku i życzliwości towarzyszę ludziom w odkrywaniu własnych zasobów budujących oparcie w sobie i dobrych relacjach ze światem.

Więcej o mnie:

Doświadczenie

Jako stylistka i coach wizerunku od 15 lat uczę kobiety i mężczyzn tworzenia spójnego wizerunku opartego nie tylko o świadomość własnego wyglądu, ale także przekonań, emocji i ciała.

Prowadzę sesje psychoterapeutyczne, counselling indywidualny oraz autorskie warsztaty rozwoju osobistego, warsztaty psychoedukacyjne i treningi interpersonalne dla organizacji biznesowych i środowisk twórczych. Współpracowałam m.in. z takimi instytucjami i firmami jak AKG Architektura Krajobrazu, Centrum Counsellingu Gestalt, Dress for Success,  ENEA CUW, ING Bank Śląski, Making Waves, Małopolski Ogród Sztuki, Ośrodek Twórczej Interwencji, Sony Ericson, Szkoła Retoryki Uniwersytetu Jagiellońskiego, Tor Wyścigow Konnych „Partynice”.

W pracowni z sensem prowadzę terapię osób dorosłych, zarówno krótko jak i  długoterminową oraz coaching wizerunku.

Pomagam w pokonywaniu trudności związanych z:

 – traumatycznymi wydarzeniami, – różnego rodzaju kryzysami życiowymi, – nadmiarem lub niedostatkiem w kontakcie z uczuciami.

Pracuję z osobami:

-cierpiącymi na depresję, -doświadczającymi dolegliwości psychosomatycznych lub stanów lękowych, -będącymi w procesie żałoby lub innych momentach życiowych, utrudniających czerpanie satysfakcji z codzienności.

Zapraszam również osoby zainteresowane połączeniem stylowej garderoby z:

– rozwojem osobistym, – budowaniem pewności siebie – śmiałym sięganiem po realizacje marzeń. – poznawaniem siebie i czerpaniem z własnych zasobów.

Kontakt: Tel.: 602-587-888

Kamilla Młynarska

Psychoterapeutka, Pedagog

 

Jako Terapeutka Gestalt jestem elastyczna. Pracuję w ujęciu psychoterapii Gestalt i  korzystam  również z różnych podejść i technik terapeutycznych stosowanych w psychoterapii. Dostosowuje się do osoby i zgłaszanego problemu, dlatego każda terapia, spotkanie z człowiekiem wygląda inaczej. Specjalizuję się w pracy z osobami dorosłymi, młodzieżą, rodzicami i rodzinami. Z wykształcenia jestem pedagogiem, psychoterapeutką i trenerką Gestalt. W trakcie uzyskania europejskiego certyfikatu psychoterapeuty. Ukończyłam 4-letnie szkolenie psychoterapeutyczne w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie-program akredytowany przez Kuratorium Oświaty w zakresie kursów doskonalących oraz standarty szkolenia wyznaczone przez EAGT (European Association for Gestalt Therapy) oraz Forge (International Federation of Gestalt Training Organizations). Ukończyłam również Program Pomocy Psychologicznej w ujęciu Gestalt, Studium Umiejętności Osobistych NVC (Nonviolent Communication)  w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii,  Pedagogikę Społeczną na Uniwersytecie Jagiellońskim, Nauki o Rodzinie w Akademii Krakowskiej.

Więcej o mnie:

Na co dzień prowadzę własną firmę oraz pracuje w gabinecie psychoterapeutycznym. Stale współpracuje również z firmami szkoleniowymi realizując szkolenia dla osób dorosłych, młodzieży, rodzin, pracowników instytucji publicznych a także ze szkołami, prowadząc warsztaty psychoprofilaktyczne, konsultacje indywidualne dla młodzieży, konsultacje dla rodziców i opiekunów, szkolenia dla rodziców, nauczycieli.

Doświadczenie Odbyłam liczne praktyki i staże zawodowe. Ostatnie w Krakowskim Instytucie Psychoterapii oraz w  Wojskowym Szpitalu w Krakowie na stacjonarnym i dziennym oddziale psychiatrycznym. Mam za sobą wiele lat doświadczenia w pracy z człowiekiem z różnymi problemami i z różnych grup społecznych. Swoją pracę poddaję stałej superwizji. Stosuję zasady Kodeksu Etycznego Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt.  Jestem otwarta na innych, tolerancyjna, wrażliwa, mam poczucie humoru.  Lubię sport, kontakt z  naturą, dalekie i bliskie podróże. W pracy jak i w życiu towarzyszy mi stwierdzenie „bój się i rób, rób małymi kroczkami”..

W Pracowni z Sensem prowadzę psychoterapię indywidualną młodzieży, konsultacje dla rodziców i opiekunów, psychoterapię indywidualną osoby dorosłej, konsultacje dla osoby dorosłej.  

W pracy z rodzicem, opiekunem pomagam w: – rozpoznaniu trudności w relacjach z dzieckiem i wskazaniem sposobów pomocy lub możliwości jego rozwiązania, – towarzyszę i wspieram rodziców w ich świadomym rodzicielstwie. W psychoterapii indywidualnej młodzieży pomagam w: – trudnych i problemowych relacjach z rodzicami, rówieśnikami, – pomagam zmierzyć się młodym osobom z problemami wieku dorastania. W psychoterapii indywidualnej towarzyszę osobom: – przeżywającym kryzysy życiowe, -chcącym poszerzyć świadomość poznania samego siebie, – pomagam w przezwyciężaniu ograniczeń prowadzących do zmian. Kontakt: Tel.: 517 203 117

Olga Surma

Psycholog, Psychoterapeutka

 

Jestem psychologiem, absolwentką Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas studiów wybrałam dwa moduły kierunkowe: Psychoterapia Gestalt oraz Psychoterapia poznawcza i  strategie rozwoju osobistego. Kształciłam  się w kierunku arteterapii (studia podyplomowe Arteterapia, sztuki plastyczne na Uniwersytecie Pedagogicznym) oraz pracy z  młodzieżą (studia podyplomowe Podstawy oddziaływań terapeutycznych w wieku rozwojowym w Medycznym Centrum Kształcenia Podyplomowego UJ). Te zagadnienia nadal pozostają w kręgu moich zainteresowań. Obecnie jestem w trakcie całościowego szkolenia „Psychoterapia Psychodynamiczna” organizowanego przez Oddział Psychiatrii Psychodynamicznej Kliniki Psychiatrii Dorosłych Collegium Medicum. Szkolenie przygotowuje do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Więcej o mnie:

Od 2009 roku pracuję w Oddziale Dziennym Kliniki Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży Szpitala Uniwersyteckiego. Prowadzę terapię indywidualną, grupową oraz konsultacje rodzinne. Regularnie prowadzę także szkolenia i warsztaty dla nauczycieli związane z problematyką dorastania. Wcześniej pracowałam jako psycholog w Warsztatach Terapii Zajęciowej dla osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz prowadziłam ogólnorozwojowe zajęcia dla małych dzieci.Podczas studiów magisterskich i później zdobywałam wiedzę i  doświadczenie w wielu krakowskich placówkach terapeutycznych, miedzy innymi: w Oddziale Leczenia Depresji i Zaburzeń Afektywnych w Szpitalu Uniwersyteckim, w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym Rehabilitacyjnym w Szpitalu im dr J. Babińskiego, w Krakowskim Instytucie Psychoterapii i  innych. W “Pracowni z sensem” przyjmuję dorosłych, młodych dorosłych oraz osoby niepełnoletnie między 14 – 18 rokiem życia. Zajmuję się leczeniem poniższych zaburzeń: (wg klasyfikacji ICD 10) u osób dorosłych i młodzieży

  • zaburzenia nerwicowe i obsesyjno – kompulsywne
  • zaburzenia nastroju i depresja
  • zaburzenia lękowe i fobie
  • zaburzenia osobowości (dotyczy tylko osób dorosłych)
  • zaburzenia dysocjacyjne (konwersyjne)
  • zaburzenia adaptacyjne
  • zaburzenia występujące pod postacią somatyczną
  • zaburzenia psychologiczne i zaburzenia zachowania związane z rozwojem i orientacją seksualną
  • zaburzenia zachowania i emocji w wieku rozwojowym (dotyczy młodzieży)

Jeśli problem, z którym się zmagasz nie znajduje się w powyższym spisie, proszę o kontakt indywidualny telefonicznie lub na maila. Wiele osób przychodzi do terapeuty bez ustalonej diagnozy. Nie mieli wcześniej kontaktu z  psychologiem czy psychiatrą. Chcą z kimś porozmawiać, bo są zaniepokojeni swoim stanem, konkretnym aspektem funkcjonowania, a trudno im zdefiniować w czym dokładnie tkwi problem. Najważniejszym kryterium, które powinno skłonić do podjęcia decyzji o konsultacji jest cierpienie. Jeśli je odczuwasz, od dłuższego czasu, to może oznaczać, że z czymś sobie nie radzisz. Starałam się stworzyć listę niepokojących objawów. Jeśli kilka z nich obserwujesz u siebie od dłuższego czasu i w natężonym stopniu, powinno Cię to skłonić do rozważenia konsultacji ze specjalistą. Kontakt: Tel.: 660-943-067

Vasyl Stasyuk

Psychoterapeuta, trener

 

Jestem psychoterapeutą Gestalt. Pracuję w tym kierunku od 20 lat. Przez ostatnie dwa lata mieszkam i  pracuje w Krakowie. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Gestalt i polecanym psychoterapeutą przez Instytut Integralnej Psychoterapii Gestalt w Krakowie. Teraz zaczynam studia w  Szkole Profesjonalnego Coachingu w Instytucie Psychoedukacji i Rozwoju Integralnego. I to jest taka część oficjalna.

Więcej o mnie:

W mojej pracy (pracuję z osobami dorosłymi) kieruję się ideą, że we współpracy z inną osobą możemy się nauczyć czegoś o sobie, o świecie wokół nas i ostatecznie zmienić się i rozwijać. Jestem przekonany, że każda osoba ma niezbędne możliwości, aby spełnić wszystkie swoje pragnienia i potrzeby. Zdarza się, że nasze możliwości i zasoby nie są dostępne w tym czasie i powodów tego jest nieskończenie wiele … Więc rzeczywista terapia jest dobrym sposobem, aby znaleźć te niezbędne zasoby i nauczyć się z nich korzystać, aby zorganizować swoje życie w taki sposób, aby spełniać swoje potrzeby. Kiedy warto się ze mną skontaktować: – Kiedy jesteś w stanie ostrego kryzysu: nagła utrata bliskiej osoby, przymusowe zmiany miejsca zamieszkania, utraty pracy, nagła choroba, rozwód, ostry konflikt … i czujesz konieczność znalezienia drogi „aby przyjść do niego.” – Kiedy potrzebujesz podjąć trudne decyzje, ale nie udaje Ci się tego zrobić i doświadczasz: zwątpienia, nadmiernej odpowiedzialności, zwiększonej drażliwości, niepokju lub zdenerwowania, trzeba skonsultować się z kimś … – Kiedy „coś jest nie tak”, ale nie możesz zrozumieć, z czego jesteś niezadowolony/a, straciłeś/aś zainteresowanie pracą, rodziną lub nawet całym swoim życiem, cczujesz się samotny/a … – Jeśli jesteś zainteresowany/a własnym rozwojem – interesujesz się psychologią i uważasz, że będzie to dla Ciebie przydatne … W Pracowni z sensem prowadzę psychoterapię osób dorosłych. Pracuję w języku ukraińskim, rosyjskim i  polskim. Kontakt: Tel.: 505-266-151

Anna Czerwińska

Psychoterapeutka, trenerka

Pracuję w nurcie psychoterapii poznawczo-behawioralnej, wykorzystując doświadczenie i wiedzę z zakresu psychoterapii Gestalt. Szczególne znaczenie ma dla mnie indywidualna relacja z Klientem – szczery i bezpośredni kontakt. Jestem otwarta i staram się dzielić swoją wiedzą i tworzyć taką relację, która umożliwi trwałą zmianę niefunkcjonalnych schematów. Zajmuję się psychoterapią indywidualną osób dorosłych oraz terapią dla par.

Celem psychoterapii poznawczo-behawioralnej jest zmiana utartych schematów myślenia, które powodują w nas różnego rodzaju problemy – z nastrojem, lękiem, kłopoty w relacjach z innymi, problemy w życiu zawodowym, itd. Psychoterapia umożliwia przestawienie się na inne tory myślenia i nauczenie nowego sposobu radzenia sobie w trudnych dotychczas sytuacjach. Pozwala nam lepiej sobie radzić w codziennym życiu – bez ograniczeń, które w sobie mieliśmy.

Więcej o mnie:

Psychoterapia poznawczo-behawioralna to szczególna forma psychoterapii, która nie tylko pozwala naprawdę zrozumieć problem, z którym zgłaszamy się po pomoc, ale również dysponuje szeregiem sprawdzonych metod i sposobów, które wspierają proces powracania do zdrowia i równowagi. Od Klienta proces ten wymaga zaangażowania i współpracy – nie tylko w gabinecie, ale między spotkaniami. Rozpoczęłam pracę jako psychoterapeutka po ukończeniu szkoły psychoterapii w ujęciu Gestalt. Po kilku latach pracy zdecydowałam się poszerzyć swój zakres umiejętności i dlatego rozpoczęłam szkolenie z psychoterapii poznawczo-behawioralnej. Obecnie pracuję i superwizję się właśnie w tym nurcie. Więcej informacji znajdziecie Państwo na mojej stronie: www.psychologkrakowski.pl  Kontakt: 665 838 272